Nemcsak vallás: életforma – Az ortodox egyházi hagyomány múltja és jelene Miskolcon

A Duna Televízió vallási szerkesztőségének „Isten kezében” c. magazinműsora filmet forgatott a miskolci Szentháromság ortodox egyházközségről, annak múltjáról és jelenéről, kiemelkedő szellemi és anyagi értékeiről. Az adásban megszólalnak az egyházközség papjai: Krank József parochus, Tatárka Kirill beosztott lelkész, Szegedi Szabolcs István diakónus, valamint Dr. Bokányi Ljudmilla, a Miskolci Magyar Ortodox Múzeum alapítványának elnöke. A Lázár szombatján és Virágvasárnapon felvett adást a Duna TV május 1-jén, az ortodox keresztény Húsvét napján tűzte műsorra.

Az adás az alábbi linkre kattintva tekinthető meg: http://www.mediaklikk.hu/video/isten-kezeben-nemcsak-vallas-eletforma-az-ortodox-egyhazi-hagyomany-multja-es-jelene-miskolcon/

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük