Betegek Kenete egyházközségünkben

2014. április 11-én, pénteken este a nagyböjti olajkenet szertartására gyűltek egybe a hívők a miskolci Szentháromság-templomban. Tatárka Kirill megbízott parochus kérésére Krank József atya, a nyíregyházi Szent György templom lelkésze vezette az imádságot. József atya örömmel tett eleget a meghívásnak, és magával hozta családtagjait, valamint egyházközsége két tagját. 

Az estén kedves vendégek is csatlakoztak a miskolci közösséghez: egy varsói és egy szigetcsépi ortodox házaspár, akik régóta tervezték, hogy felkeresik a miskolci templomot. A szentírási olvasmányok és imádságok három nyelven folytak: magyarul, egyházi szlávul és bolgárul. A szertartás végén a templom parochusa szólt az egybegyűlt hívőkhöz, köszönetet mondott paptársának, József atyának a szeretetért és a készségért, amellyel a miskolci közös templomi szolgálatra jött. A vendég elmondta, ő maga is boldog volt, hogy a két testvéri közösség tagjai együtt részesülhettek abból a gazdag, gyógyító kegyelemből, amelyet a Betegek Kenete jelent a hívő keresztény számára. Szólt arról, mennyire fontos számunkra a Nagyhét, amelynek során együtt vagyunk lélekben a kínokat és a keresztre feszítést elszenvedő Úr Jézus Krisztussal, vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt támadjunk is fel a Húsvét fényes és üdvös napján.

A templomi szertartást, az asszonyok jóvoltából, agapé és testvéri együttlét követte a parochián.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük